loader

Fotorejuvenasyon

Güneş lekeleri güneşe maruz kaldıktan sonra ortaya çıkan, açık veya koyu kahve renkli, deriden kabarık olmayan düz lekelerdir. Genellikle vücudumuzun yüz bölgesinde görülmekle birlikte eller,kollar, sırt ve dekolte gibi güneş gören kısımlarda çıkar. Yüzde ise yanaklar, alın ve dudaklarda görülür. Genç kadınlarda görülme oranı yüksektir. Koyu tenli kişilerde daha sıktır.
Nedenibilinmemekle beraber, güneş ışığının derideki renk hücrelerini aktive etmesi neticesinde ortaya çıkar ve kendiliğinden kaybolmaz
Lazer [LimeLight Cutera] tedavisinde , deri hem yenilenir hem de artmış olan melonositler parçalanarak dökülür. Lazer [LimeLight Cutera] tedavisi tek seansta netice verebileceği gibi gerekirse tekrarlanabilir. Lazer [LimeLight Cutera] tedavi ağrısızdır. Herhangi bir ağrı giderici krem veya narkoza ihtiyaç yoktur. Tedavi bölgesi birkaç gün içinde daha koyu bir renk alır. Daha sonraki günlerde leke dökülerek kaybolur. Alttan temiz, yeni sağlıklı bir cilt çıkar. Son zamanlarda geliştirilen lazer cihazları ve teknikleriyle güneş lekelerinin tedavileri optimal olarak gerçekleştirilebilmektedir.