loader

Non-Ablative Cilt Yenileme

2005 yılında Dr. Anderson tarafından Fraksiyonel teknolojinin dünyaya tanıtılmasıyla yeni bir dönem başladı. Cildi soymadan, ciltte mikro kanallar açılarak da, cildin alt katmanlarına inilebileceğini ve böylece ciltte     kırışıklıkların, gözeneklerin, lekelerin giderilebileceğini ve kollajen sentezinin uyarılarak cilt sıkılaşmasının sağlanacağını ispatladı. Anesteziye gerek olmaması, iyileşme süresinin kısalığı ve yan etkilerin çok az olması, bu     sistemi bir anda çok tercih edilen ve aranan bir sistem haline getirmiştir.
    Benzer diğer sistemlerde, cilde zarar vermeden, cildi yakmadan ve yan etki oluşturmadan derinlere inme konusunda sıkıntılar varken bu sistem, mikropuls teknolojisi sayesinde, ne kadar derine inmek istersek buna imkan vermektedir.     Ciltte oluşturulan bu çok küçük yaralar vücudun başka bölgelerinde oluşmuş yaralar gibi daralarak iyileşir ve cildin en üst tabakasında herhangi bir pansumana gerek duyulmadan uygulama yapılan alanın

    Toparlamasını,
    Sıkılaşmasını,
    Çatlakların azaltılmasını,
    Kırışıklıkların azaltılmasını,
    Cildin aydınlanması,
    Sivilce çukurlarının küçültülmesini
    Cerrahi veya cerrahi olmayan izlerin azaltılmasını sağlar.

    İşlem sırasında hafif bir yanma hissi verir sonrasında uygulama yapılan bölgede kızarıklık ve hassasiyet oluşur. Hassasiyet anestezik kremlerle dindirilir ve 7&ndash10 saat içinde    tamamen geçer. Kızarıklık uygulamanın ardından        başlar ve 24 - 48 saat içinde kaybolur. 48 saatin sonunda da çok hafif bir kabuklanma meydana gelir. Kabuklanma da 24&ndash36 saat içinde kaybolacaktır. Kısaca özetlenecek olursa işlemin yapıldığı gün ve ertesinde kızarıklığınız,        3 ve 4 üncü günlerde de hafif bir kabuklanma görülür. Normal hayatınıza 3 veya 4'üncü günde dönebilirsiniz.
    Bu dört günlük dönemde hastalarımızın yara iyileşmesini hızlandıran kremler kullanmasını öneriyoruz. Probleme göre tedavi 3-6 defa, 3 veya 4 hafta aralıklarla tekrarlanabilir.
    Fraksiyonel lazer tedavilerimizi Eylül - Haziran başı arası tarihlerde planlıyoruz ve bu dönemlerde dahi hastalarımızın güneş koruyucularını kullanmalarını öneriyoruz.
    Fraksiyonel lazer sistemlerinin Er-YAG lazer ile soyma işlemine göre üstünlükleri ise aşağıdadır

    Erbium ile tedavi esnasında epidermal dokunun kaldırılması ve soyulması,
    Fraksiyonel ile epidermal dokuyu soymadan ciltte mikro kanallar açma işlemi,
    Soyma işleminde üç hafta, fraksiyonelde 3 gün downtime süresi,
    Fraksiyonel lazerin anestezi gerektirmeyen bir uygulama olması,
    Yaranın iyileşmesi esnasında kabuklanmanın, yan etkilerin ve acının az olması,
    Operasyon sonrası bir yıl boyunca kollajen neogenezisinin[kollajenin yeniden yapılması] devam etmesidir.